Outsider Music Fest fellépők


Micu Ionel, román népdalénekes
Micu Ionel Medgyesen született 1983. augusztus 29-én nagyon szerény családi körülmények között. Született tehetség, hangja olyan természetességgel „csicsereg”, mint egy énekes madár. Ucu és édesanyja számára a nap énekléssel, gyakorlással kezdődik, számára a zene éltető erő. A dallamok segítségével jegyez meg szövegeket, amikor énekel, fontosnak és boldognak érzi magát. Ucu a Phoenix-Speranța Nappali Központban tölti el napközben az idejét, itt feltétel nélkül szeretik, tehetségével mindenkit elbűvöl.
Kultúrkert, május 3., péntek 3:30.

Dumitru Elena, román népdalénekes
Dumitru Elena már kisgyerek kora óta énekel, amióta az eszét tudja, ahogy mondani szokta. Az éneklést nem tanulta, de nagyon népszerű előadó, számos versenyt nyert már helyi és megyei szinten is. Legrangosabb díját a „Ion Blajan” Országos Folklór és Táncdal Fesztivál 2018-as kiadásán szerezte, ahol harmadik helyezést ért el, és amelyet 10. alkalommal szerveztek meg Predealon nemlátó zenészeknek.
Kultúrkert, május 3., péntek 3:30.

Florin Mândru Dudu
15 évvel ezelőtt elhagyva szülővárosát Maroshévízet, Florin Mândru, vagy ahogy a barátai ismerik Dudu Marosvásárhelyre költözött és elkezdte kibontakoztatni zenei tehetségét, miután 1993-ban egy baleset nyomán kerekes székbe kényszerült. Ő azonban ezt nem úgy élte meg, hogy a lehetőségek bezárultak volna előtte, hanem ellenkezőleg útját folytatva, a zene új horizontokat nyitott meg számára. Éveken keresztül volt hazai és külföldi fesztiválok, klubok fellépője, majd úgy döntött, hogy tesz egy nagy lépést. Ez a Vocea României zenei tehetségkutató második szezonjában való szereplése volt, ahol a verseny előrehaladott szakaszába lépett és ezáltal országos ismertsége tett szert.
Szent György tér, május 3., péntek 14 óra.

Hangadó zenekar
A Hangadók zenekar tagjai értelmi vagy testi fogyatékkal élő fiatalok, az ajkai Molnár Gábor Műhely Alapítványnál dolgoznak és élik mindennapjaikat, ahol 2006-ban zeneterápiaként kezdtek el zenéléssel foglalkozni. A legtehetségesebb és legmotiváltabb fiatalokból alakult meg 2008-ban a Hangadók zenekar.
Eleinte versfeldolgozásokat és populáris dalokat játszottak. Majd több száz koncert és néhány külföldi fellépés után 2012-től saját dalokat is írtak, ekkor már Pallagi Attila zenekarvezető segítségével. Jelenleg a repertoárjukban közkedvelt hazai és külföldi előadók dalai szerepelnek (LGT, Magna Cuma Laude, Skorpió, Ákos, Hooligans, Guns n’ Roses, Edda) a saját dalok mellett.
Szent György tér, május 3., péntek 14:30.

Szombat
Happy Feet
A Happy Feet csapat Marosvásárhelyen, az Alpha Transilvana Alapítvány berkeiben alakult, fogyatékkal élőkből és önkéntesekből álló együttes. A csapat 2013 óta aktív, azóta már számos rendezvényen felléptek. A kis kórus román, magyar es angol könnyűzene darabokat énekel. A többféle stílus között minden tag megtalálja azt a műfajt, ami a legközelebb áll a szívéhez.
Közösségi színpad, május 4., szombat 14:15.

Tordasi Szivárvány Zenekar
A Tordasi Szivárvány zenekar 20 éves múltra tekint vissza, számos külföldi és hazai fellépés van a hátuk mögött. A zenekar sérült tagjai rehabilitált munka keretében végzik a zenélést, integrált zenekarként a zenetanulást speciális színkotta segítségével sajátítják el. Az együttes különböző otthonok, speciális fesztiválok, óvodák, iskolák, falunapok programjait színesíti. Zenéltek már több neves magyar előadóval is. A zenekar repertoárjában a legfontosabb cél a magyar rock, pop és folk dallamok feldolgozása. Különböző külföldi fesztiválokon, turnékon is volt már alkalmuk bemutatkozni, szerepeltek például Hollandiában az „Európai Dalfesztiválon”, vagy Düsseldorfban az „Europa In Takt” fesztiválon, de jártak már Portugáliában, Franciaországban vagy Szlovákiában is.
A zenekar munkáját több TV csatorna műsor is bemutatta.
Szent György tér, május 4., szombat, 16:15.

„Szent Anna” Speciális Szakiskola kórusa és zenekara, Csíkszereda
A csíkszeredai „Szent Anna” Speciális Szakiskolában lelkes zenetanárok dolgoznak azon, hogy az iskolának mindig legyen egy reprezentatív együttese és kórusa. Most a legjobb diákjaikkal jöttek el.
Közösségi színpad, május 4., szombat 18:15.

Bűvös kocka együttes, Csíkszereda
A csíkszeredai Szent Ágoston Nappali Foglalkoztató Központ a Gyulafehérvári Caritas keretében működik, értelmileg akadályozott, autizmussal élő, mozgás- és látássérült fiataloknak biztosít nappali foglalkoztatást. Az évek során egy kisebb zenekar forrt ki a buzgó fiatalok köréből, amely a Bűvös kocka nevet viseli. Az együttes volt már a Codex és a Role előzenekara, fő előadóként zenéltek az Önkéntes Gálán.
Közösségi színpad, május 4., szombat 18:15.

Írisz Band
Az Írisz Band 2012-ben alakult a sepsiszentgyörgyi Írisz Ház, fogyatékkal élőket ellátó nappali központ tagjaiból. Az elmúlt hat évben a zenekar körbejárta Románia számos nagyvárosát és eljutott Európa néhány országába is. Több vezető is segítette ebben a munkában a zenekar tagjait együtt, de külön–külön is. Jelenleg Kovács Janka és Pataki Zelma dolgozik a zenekarral, azért, hogy sikeresek legyenek és, hogy közösséget kovácsoljanak belőlük. A zenekar mottója: „Zene nélkül mit érek én!”
Közösségi színpad, május 4., szombat 19:45.

I Love Thunder, Anglia
Fusing rock, rap, szokatlan ritmusok, punk, az I Love Thunder zenekar oda merészkedik, ahová kevés zenekar mer! Az I Love Thunder egy angol rock banda, amely idén kilenc éves lesz. Több mint 80 fellépésük volt, élőben szeretnek énekelni. Repertoárjukban leginkább saját szerzemények szerepelnek, de néhány dalt feldolgoztak kedvenc zenekaraiktól is.
Közösségi színpad, május 4., szombat 20:30.

Vasárnap
Színvarázs zenekar, Martonvásár
A martonvásári Pápay Ágoston Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Diákotthonban egy évtizede működik szakköri formában a zenekar, amely egy speciális módszer alkalmazásával dolgozik. A zenekar tagjai szakiskolás korú fiatalok, illetve az őket segítő, felkészítő pedagógusok, gyógypedagógusok. Speciális hangszereik: nagybőgő, citera, harangjáték, metalofon, ütősök és pánsíp. Folyamatosan bővülő repertoárjukban a magyar népdalok és filmzenék mellett szerepelnek lengyel, észak- és dél-amerikai népek zenéi, dalai, valamint egyházi énekek is.
A zenekar egész évben számos felkérésnek tesz eleget, az elmúlt években több alkalommal képviselték Magyarországot nemzetközi találkozókon is Németországban és Lengyelországban.
Közösségi színpad, május 4., szombat 19 óra.

All Star Band (Hollandia)
Tíz nagyon különböző személyiség alkotja az All Star Band csapatát, amelyet a United by Music nemzetközi szervezet irányít. Közös dolog bennük a tehetség, amelyből mindenkinek jutott bőven.
A zenekar 2010 óta működik, és a legjobb banda, melyet a United by Music valaha összeállított. Több mint 300 alkalommal léptek már fel 100 000 ember előtt, 11 különböző országban, úgy, mint Dél-Afrikában, Írországban, Dániában, Svédországban, Norvégiában, Belgiumban, Németországban, Romániában, Kanadában és az Egyesült Államokban. Átlagosan évente 50 fellépésük van, egyik legjelentősebb koncertjük a Portlandban (USA) megszervezett Waterfront Blues Fesztiválon volt.
Az All Star Band zenekar fogyatékkal élőkből áll, a színpadon azonban észlelhetetlenné válik a fogyatékosság, a zenészek rutinosan csapnak a húrok közé, a színpadon állva elbűvölik a közönséget, ahol nem létezik a fogyatékkal élők és az egészséges emberek világa, hanem csupán az élmény, a zene létezik, amely összeköt.
„Megható látni azt a szenvedélyt, lelkesedést és életkedvet amellyel a United by Music énekesei a színpadon énekelnek. Ez egy csodálatos projekt, a zenei minőség pedig figyelemre méltó.” – Blues Magazine
Közösségi színpad, május 5., vasárnap 14:45 óra.